top of page
magda_grzesiek-506.jpg

Regulamin sesji

Poniższy regulamin powstał na podstawie najczęściej zadawanych przez Was pytań oraz moich doświadczeń z poprzednich sesji. Ma na celu ułatwienie naszej współpracy i rozwianie wątpliwości pojawiających się często przed spotkaniem z fotografem. Na potrzeby regulaminu, będę nazywać Was „Klientami”, a siebie „Fotografem”.

REGULAMIN

 

 1. Fotograf wraz z ofertą przekazuje niniejszy regulamin. Klient, przed rezerwacją terminu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem, który zastępuje papierową umowę. Rezerwacja terminu i wpłacenie zadatku jest jednocześnie potwierdzeniem, że Klient zapoznał się z regulaminem i w całości akceptuje jego treść.

 

REZERWACJA USŁUG

 

 1. Termin sesji należy ustalić z wyprzedzeniem, kontaktując się z Fotografem poprzez wiadomość na Facebooku/Instagramie, mailowo (jestpieknie.fotografia@gmail.com), przez formularz kontaktowy lub telefonicznie.

 2. Szczegóły sesji są ustalane indywidualnie w bezpośrednim kontakcie z Fotografem. Po ustaleniu szczegółów należy wpłacić zadatek w kwocie 100zł, który jest warunkiem rezerwacji terminu. Bardzo proszę o dokonanie wpłaty na poniższe dane:

Weronika Midleja, ul. Radomska 11/6,  40-757 Katowice

Nr konta: 61 1050 1764 1000 0097 1465 6627

Tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika, data sesji

 

 1. Przed sesją należy wybrać pakiet zdjęciowy. Po zleceniu nie może on zostać pomniejszony. Istnieje opcja dokupienia większej ilości ujęć w cenie właściwej dla danej oferty.

 2. Pozostałą płatność tj. wynagrodzenie za sesje (pomniejszone o wpłacony zadatek), należy wykonać przy wyborze ujęć - w formie przelewu tradycyjnego lub online. 

 3. Sesje zdjęciowe są wykonywane od poniedziałku do piątku. Sesja zdjęciowa w sobotę wiąże się z dopłatą 100zł. W waszych domach/mieszkaniach spotykamy się w godzinach 09:00-14:00, natomiast godziny sesji w plenerze są umawiane indywidualnie, głównie popołudniu/wieczorem. W niedziele nie pracuję.

 4. Każdy rodzaj sesji można również zamówić w formie Vouchera, płacąc za całość z góry. Termin realizacji Vouchera to 6 miesięcy. Po upływie 6 miesięcy bez żadnego kontaktu od Klienta, Voucher przepada. Voucher nie jest zwrotny, nie można go także wymienić na gotówkę. Do ceny Vouchera należy doliczyć 20 zł – to koszt papierowego zaproszenia oraz wysyłki.

 5. Jeżeli w dniu sesji plenerowej pojawią się niekorzystne warunki pogodowe (deszcz, śnieżyca, burza, porywisty wiatr) istnieje możliwość zmiany terminu sesji bez utraty zadatku.

 6. W przypadku wyjątkowych zdarzeń losowych Klient ma prawo do jednorazowej zmiany terminu sesji. Każda kolejna zmiana terminu powoduje, że wpłacony zadatek przepada i należy go wpłacić ponownie.

 7. Dojazd na sesję do 15 km od Katowic jest darmowy. Powyżej 15 km dojazd jest płatny 2zł/ km według najkrótszej trasy Google Map.

 

PRZEBIEG SESJI

 

 1. Sesje zdjęciowe odbywają się w plenerze lub w Waszym domu/mieszkaniu. Istnieje możliwość wykonania sesji także w studio (nie dysponuję własnym, więc do sesji należy doliczyć koszt wynajmu). Wszystkie opłaty związane z możliwością wykonywania zdjęć w danej lokalizacji ponosi Klient (bilet wstępu, zezwolenie na fotografowanie, wynajem przestrzeni).

 2. Na sesji zdjęciowej należy pojawić się punktualnie. Spóźnienie powoduje proporcjonalne skrócenie czasu sesji. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia proszę o uprzedzenie przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji.

 3. Przygotowanie stylizacji leży po stronie klienta. Doradzam stonowane kolory i ubrania bez wzorów oraz klasyczne, wygodne kroje. Warto zgrać się kolorystycznie z pozostałymi modelami i przygotować coś na przebranie. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną.

 4. Przed sesją we wnętrzu (dom/ mieszkanie) należy je odpowiednio przygotować: uporządkować zabawki, ubrania, odkurzyć podłogę oraz schować kable i rzeczy w krzykliwych kolorach lub z dużym logo.

 5. Za szkody, które nie powstały z winy Fotografa (również wyrządzone przez dzieci i zwierzęta) odpowiada Klient.

 6. Na sesje w plenerze nie zabieramy wózków, nosidełek, niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić i odkładać (wyjątkiem jest tutaj sesja ślubna). Zależy mi na tym byście byli wtedy skupieni na sobie, nie zajmowali niczym rąk i bym mogła Was też fotografować w drodze.

PRACA NAD MATERIAŁEM

 

 1. Wierzę, że wybraliście moje usługi ze względu na moje portfolio oraz styl fotografii, obejmujący kadrowanie, kolorystykę i wybór uwiecznianych momentów. Zawsze staram się, aby zlecenie przebiegało w miłej atmosferze, a jego efekty były jak najlepsze. Należy jednak wziąć pod uwagę, że na jakość zdjęć mają również wpływ czynniki niezależne ode mnie: warunki pogodowe podczas plenerów, oświetlenie wnętrz, czy nastroje oraz przygotowanie się modeli do sesji. Korzystając z moich usług akceptujecie charakter oraz sposób obróbki moich fotografii. Zależy mi, by sesje pokazywały prawdziwe emocje – staram się by były one dobrą zabawą i stawiam na bliskość – przytulanie, zabawy z dziećmi – dlatego pozowanych ujęć robię niewiele.

 2. Przekazuję podgląd zdjęć w formie linku do prywatnej galerii internetowej, najpóźniej w ciągu 7 dni po sesji. Fotografie są tam prezentowane w zmniejszonym rozmiarze i ze znakiem wodnym. Na wybór ujęć czekam 14 dni. Po tym terminie sama dokonuję selekcji.

 3. Po wyborze zdjęć oddaję je w galerii do 3 dni od wyboru, a do 14 dni wysyłam Wam odbitki oraz dodatkowe opakowania zgodnie z pakietem którego dotyczą.

 4. Gotowe zdjęcia są przygotowane w wybranej przez Was ilości. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne zgodnie z cennikiem właściwym dla danego pakietu. Oddaję gotowy materiał po otrzymaniu pełnej kwoty wynagrodzenia.

 5. Nie przekazuję plików RAW (surowych, bez obróbki). Wysyłam jedynie zdjęcia w formacie JPG.

 6. Odbitki można odebrać osobiście w Katowicach, jednak ze względu na to, że sesje wykonuję zarówno na Śląsku jak i w Trójmieście to na ten moment wysyłka jest w cenie. Zdjęcia wysyłam do Paczkomatu Inpost.

 7. Pliki są przechowywane na moim dysku przez 6 miesięcy od dnia wyboru ujęć. Po tym terminie są usuwane, a ich odzyskanie jest niemożliwe.

 8. Pracuję nad materiałem w programach Lightroom. Na zdjęciach dokonuję zmian kolorystyki i kadrowania, aby nadać ujęciom przyjemny klimat. Chcę, abyście na zdjęciach wyglądali jak najbardziej naturalnie, dlatego nikogo nie odchudzam, nie odmładzam, nie zmieniam proporcji, nie podmieniam głów i części ciała. Usuwam za to drobne niedoskonałości skóry, skaleczenia, wypryski.

 9. Usługa ekspres, tj. gotowe obrobione zdjęcia w galerii do 2 dni od sesji wiąże się z dopłatą 200 zł.

WIZERUNEK, DANE OSOBOWE I PRAWA AUTORSKIE

 

 1. W celu rezerwacji i realizacji usługi należy powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy, nr telefonu oraz adres do najbliższego paczkomatu (na potrzeby wysyłki wydruków). Otrzymane dane osobowe (poza imionami) nie będą nikomu udostępniane i używane do celów marketingowych. Dane są wykorzystywane jedynie do: kontaktu i ustalenia szczegółów sesji oraz do wysyłki końcowego produktu. Podając swoje dane zgadzacie się na ich przetwarzanie w ramach tych usług.

 2. Będzie mi bardzo miło jeśli będę mogła pochwalić się efektami naszej współpracy na mojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz w materiałach promocyjnych i portfolio. Możliwość udostępniania zdjęć z sesji jest dla mnie bardzo ważna – prawdopobnie dzięki temu do mnie trafiliście 😊 Uczestnicząc w sesji wyrażacie zgodę/nie wyrażacie zgody na wykorzystanie swojego wizerunku i imion do celów promocji mojej działalności. Udzieloną zgodę można w każdym momencie wycofać.

 3. W rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych autorem zdjęć jest Fotograf, a prawa autorskie oraz majątkowe do zdjęć pozostają po jego stronie.

 4. Otrzymując gotowe zdjęcia, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i drukować. Nie można ich jednak sprzedawać, używać do reklamy własnych usług i produktów oraz publikować w konkursach bez mojej pisemnej zgody.

 5. Jako autor zdjęć, nie wyrażam zgody na ich modyfikacje: kadrowanie, nakładanie filtrów, zmianę kolorów, dodawanie napisów, grafik itp.

 

Moja praca to moja pasja – możecie mieć pewność, że podejdę z zaangażowaniem. Wszystkie powyższe informacje  powstały, by umożliwić nam organizację sesji bez niepotrzebnych nerwów i niedomówień. Mam nadzieję, że ten regulamin tylko rozjaśni i ułatwi także Wam pewne kwestie.  

 

Do zobaczenia na sesji! 😊

 

 

Regulamin obowiązuje od dnia 13.09.2022 roku

Kontakt
bottom of page